Renowacja okien drewnianych

Renowacja okien drewnianych

Jeśli chcesz poprawić wygląd okien w swoim domu, to dobrze trafiłeś, za chwilę postaram się mniej więcej wytłumaczyć na czym polega renowacja okien drewnianych. Ale zanim przejdę do sedna, muszę zwrócić uwagę na dwie kwestie. Przede wszystkim renowacja okien drewnianych staje się coraz bardziej popularna, w tym miejscu może pojawić się pytanie, dlaczego? Technologia stale się rozwija, a w sklepie mamy szeroki wybór okien z plastikowymi ramkami, które są super izolowane i nie tracą ciepła jak okna drewniane. Wiadomo również, że plastik rozkłada się dłużej, dlatego plastikowe okna są trwalsze.

Co zatem sprawia, że ​​ludzie coraz częściej decydują się na renowację okien drewnianych? Po pierwsze zdrowie i styl. To może wydawać się proste, ale to prawda. Okna plastikowe nie są tak stylowe jak okna drewniane i wyglądają gorzej. W kwestii zdrowia można się trochę spierać, ale generalnie chodzi tylko o to, że pomieszczenia są słabo wentylowane. Drewniane okna pozwalają na dopływ większej ilości powietrza z domu, ponieważ drewno oddycha, co prowadzi do lepszej wentylacji pomieszczeń i dobrego samopoczucia wśród domowników. Mówiąc prościej, styl i zdrowie to dwie cechy, którymi stare drewniane okna mogą się odwdzięczyć za nasz potencjalny remont. Przejdźmy do istoty tego artykułu, czyli do tego, o co chodzi w tej metamorfozie. Zacznijmy od powiedzenia sobie, komu pasuje ta metamorfoza. Zwykle chodzi głównie o renowację tzw. stolarki okiennej, czyli po prostu ramy, w której osadzone jest szkło, lub w razie potrzeby możemy wymienić samo szkło. Jednak na wstępie zaznaczę, że nie jest to najtańsze rozwiązanie i tego typu renowacje okien bywają dla nas ciosem. Wysoka cena nie powinna jednak odstraszać, a jeśli mamy doświadczenie w obróbce drewna i jesteśmy majsterkowiczami, możemy spróbować samodzielnie wyremontować to stare okno.

Renowacja okien drewnianych
Renowacja okien drewnianych

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która się w tym specjalizuje i zarabia na tym, głównie dlatego, że stosuje lepsze metody zabezpieczania okien niż większość ludzi kupuje w sklepie na rogu. Ponadto mają doświadczenie, wykonają swoją pracę szybciej i wydajniej niż my, a my nie musimy się martwić, że coś zepsujemy. Jak wygląda procedura, gdy taka ekipa przyjeżdża pod okno do remontu? Pierwszym krokiem jest więc ocena, czy okno nadaje się do renowacji, zwykle nie stanowi to problemu, ale jeśli drewno jest spróchniałe lub poważnie uszkodzone przez szkodniki, istnieje ryzyko, że firma nie podejmie się renowacji i zaleci wymianę całego okna . W przypadku pleśni firmy powinny w pierwszym kroku stosować specjalne środki chemiczne do jej usuwania. Podobnie jak w przypadku usuwania rdzy z samochodu, musisz pozbyć się całej pleśni, aby nie rosła pod ładną nową powierzchnią. Im bardziej udekorowane okno, tym większy problem, bo kolejnym krokiem jest jego umycie. Ze wszystkich zakamarków należy usunąć starą farbę, wyczyścić również klamki i okucia. Po zdarciu starej powłoki ochronnej należy oczyścić drewno sprężonym powietrzem itp.

Podczas czyszczenia najprawdopodobniej znajdziemy ubytki w oknach, należy je wypełnić specjalną szpachlą stolarską, a następnie wyszlifować na gładko. Teraz dochodzimy do najważniejszego, czyli aplikacji nowej powłoki ochronnej. Niestety nie jest ekspertem w tej materii, nie znam środków stosowanych przez profesjonalne firmy, na pewno możemy liczyć na pomoc ekspedientki, u której kupujemy tę farbę, ale z tego powodu jeszcze raz podkreślam, że lepiej postawić na jedną firmę. Jeśli zepsujemy fazę zanurzenia, marnujemy naszą pracę, bo im lepiej idzie, tym dłużej możemy cieszyć się efektami naszej pracy. Na koniec muszę wspomnieć o oknach. To powiedziawszy, zwłaszcza w przypadku starszych okien, szkło może stać się matowe lub porysowane. Istnieje możliwość wymiany tego szkła, a do tego procesu zdecydowanie powinniśmy wybrać firmę, ponieważ wymagane jest tutaj doświadczenie. Firmy powinny bez problemu wymieniać zniszczone szyby na nowe i dodatkowo montować specjalne nowoczesne uszczelki, które będą chronić nasze okna przez wiele sezonów i nieznacznie poprawiać izolacyjność. Tak mniej więcej wygląda renowacja okien drewnianych. Moim zdaniem płacenie firmie jest za przyzwoitą robotę, bo na pewno nie chodzimy i sami nie naprawiamy okien tak jak robi to firma. Polecam również pamiętać, że okna drewniane mogą być używane coraz rzadziej, ale są bardzo zdrowe i wyglądają znacznie lepiej niż okna plastikowe. Chciałbym również podziękować za poświęcenie czasu na śledzenie tego artykułu i powodzenia, jeśli planujesz samodzielnie zaktualizować system Windows.

degress12

Related Posts

Izolacja dachu pianką

Izolacja dachu pianką

Klimatyzatory

Klimatyzatory

Jaki magazyn energii do domu?

Jaki magazyn energii do domu?

Termoizolacja dachu

Termoizolacja dachu