Sardynia last minute

Sardynia last minute

Sardynia last minute – dla kogo? Sardynia – niepozorna wyspa, która rok w rok przyciąga turystów z całego świata. Chętnie wybierają się tam na wakacje także Polacy, choć nie da się ukryć, że ceny wyjściowe wycieczek bywają naprawdę wysokie. Rozwiązaniem są wakacje last minute, które kosztują nawet o połowę mniej. Dla kogo Sardynia last minute będzie dobrym wyborem?

Czym charakteryzują się oferty last minute?

Cechą charakterystyczną wakacji last minute jest to, że rezerwujemy je zwykle z kilkudniowym, czasami tygodniowym wyprzedzeniem. Przykładowo, urlop na Sardynii last minute zarezerwujemy w niedzielę, natomiast wycieczka rozpoczyna się w czwartek. W praktyce oznacza to, że mamy jedynie kilka dni na spakowanie walizek i przygotowanie się do wyjazdu. Kolejną cechą charakterystyczną wakacji last minute jest ich stosunkowo niska cena. Biura podróży zwykle obniżają cenę wyjściową o połowę, choć czasami nawet o 70%. Dla wielu osób jest to jedyna możliwość, aby pojechać w jakieś ciekawe miejsce (na przykład na Sardynię), ze względu na ograniczony budżet. 

Last minute na Sardynii – dla kogo?

Sardynia last minute to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którym marzą się prawdziwe, włoskie wakacje, lecz z drugiej strony dysponują jedynie ograniczonym budżetem. Niestety, urlop na Sardynii w trakcie sezonu to koszt około 5000 zł od osoby, w dodatku bez wyżywienia. Tymczasem w przypadku wakacji last minute możemy zwiedzić Sardynię za połowę tej ceny, co wydaje się być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Sardynia last minute często wybierana jest przez studentów czy seniorów, którzy mogą sobie pozwolić na wyjazd o każdej porze. Nieco inaczej jest w przypadku pracowników, którzy z wyprzedzeniem muszą podać, kiedy zamierzają wybrać się na urlop. Sardynia last minute cieszy się popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Podróż samolotem na wyspę nie trwa zbyt długo, stąd dzieci z pewnością nie będą narzekać na wielogodzinny lot. Ponadto, maluchy będą zafascynowane pięknymi plażami oraz licznymi atrakcjami, jakie na nich czekają. Z drugiej strony na Sardynii z pewnością odnajdą się seniorzy, bowiem w spokojniejszych miejscach mogą oni wypocząć i wyciszyć się. Pozostaje pytanie, dla kogo wakacje na Sardynii nie będą najlepszym rozwiązaniem? Generalnie wyspa ma do zaoferowania naprawdę wiele, i to osobom w każdym wieku. Problemem może być jedynie kwestia wyjazdu na ostatnią chwilę. Najczęściej nie mogą się na nią zdecydować osoby pracujące na etacie, które muszą dokładnie zaplanować swój urlop. Także przedsiębiorcy z wyprzedzeniem muszą poinformować, kiedy nie będzie ich w kraju oraz przekazać swoje obowiązki odpowiednim osobom. Sardynia last minute nie sprawdzi się w przypadku osób, które lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Nie jest tajemnicą, że wczasy last minute wymagają doskonałej organizacji, a przygotowania do nich należy przeprowadzić w biegu.

Dlaczego warto wybrać się na Sardynię?

Sardynia last minute
Sardynia last minute

Sardynia należy do tych kierunków wakacyjnych, które w ostatnich latach zaczęliśmy odkrywać na nowo. Często chcemy bowiem odpocząć od Hiszpanii czy Grecji, decydując się na coś zupełnie innego. Na Sardynii możemy odkrywać to, co we Włoszech najpiękniejsze – krajobrazy, wąskie uliczki, klimatyczne miejsca. Życie tam toczy się bardzo spokojnym rytmem, a radość płynie od każdego mieszkańca wyspy. Co ciekawe, jest to idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla osób, które chcą się wyciszyć, jak i dla tych, którzy chcieliby zobaczyć podczas wakacji wiele ciekawych miejsc. Piękne plaże, ciepłe morze czy klimatyczne restauracje to prawdziwy raj dla wielbicieli pasywnego wypoczynku. Ci zaś, którzy nie lubią siedzieć zbyt długo w jednym miejscu, mogą zdecydować się na liczne wycieczki fakultatywne. Na Sardynii znajdziemy wiele zabytków kulturowych i historycznych, które naprawdę warto zobaczyć. Wieczorem natomiast możemy wybrać się na imprezy w iście włoskim stylu, na których króluje wino, gwarna rozmowa i tańce. Dzięki ofertom wakacji na Sardynii last minute możemy poznać Włochy od wewnątrz i napawać się ich niesamowitym charakterem. Sardynia to także raj dla wielbicieli pięknych widoków – to właśnie na tej wyspie kręcono wiele filmów, tutaj też wiele gwiazd światowego formatu posiada swoje letnie rezydencje. Jeśli więc mamy ochotę na wakacje w przyjaznym miejscu, to Sardynia last minute będzie idealnym wyborem. Kiedy najlepiej tam pojechać? Generalnie nie ma przeciwwskazań, aby zacząć urlop już w maju – temperatury tam panujące są naprawdę wysokie nawet wiosną. Jeśli nie przeszkadzają nam upały, na wakacje możemy pojechać w sezonie, czyli w lipcu bądź w sierpniu. Niemniej jednak wtedy musimy liczyć się z wyższymi cenami. Na Sardynię można też pojechać po sezonie – ciekawą alternatywą będzie wyjazd we wrześniu bądź w październiku, gdy miasta są o wiele mniej zatłoczone. W ofertach biur podróży zwykle znajdziemy wyjazdy sezonowe, natomiast na własną rękę możemy podróżować tam przez cały rok. Wszystko zależy od naszej tolerancji wysokich temperatur oraz własnych preferencji. 

degress12

Related Posts

Bajeczna wyspa

Bajeczna wyspa

Jaki powinien być przewodnik turystyczny, żeby świadczyć usługę najwyższej jakości?

Jaki powinien być przewodnik turystyczny, żeby świadczyć usługę najwyższej jakości?

Wczasy za granicą

Wczasy za granicą