Jaki magazyn energii do domu?

Jaki magazyn energii do domu?

Jaki magazyn energii do domu? Zmiany klimatyczne, huragany, pożary, powodzie i awarie sieci najczęściej powodują przerwy w dostawie prądu. A jeśli laptop i telefon mogą jeszcze przez jakiś czas działać na ładowaniu, to lodówka, kuchenka elektryczna, pralka nie. Aby zapewnić niezależność energetyczną domu w każdej sytuacji, dostawca energii elektrycznej zaleca stosowanie systemu magazynowania energii. System to urządzenie, które pozwala na magazynowanie energii elektrycznej na potrzeby całego domu najczęściej za pomocą akumulatorów litowo-jonowych.

Jeśli wystąpi awaria sieci, mieszkańcy nawet jej nie zauważą: system pamięci natychmiast się włączy. Urządzenie magazynujące energię może również zapewnić dodatkowe zasilanie domowej sieci energetycznej. Moc domowej baterii wystarcza nawet na naładowanie samochodu elektrycznego.

Jaki magazyn energii do domu wybrać?

Potrzebne są urządzenia, które zapewnią ludziom normalne życie przez kilka godzin, a nawet lepiej, dni. Taka pomoc techniczna przyda się w awariach na linii o dużej skali.

Kryteria wyboru są następujące:

 • Złożoność instalacji i uruchomienia.
 • Odporność na zmiany temperatury i wilgotności.
 • Wydajność, w nowoczesnych urządzeniach sięga 98%.
 • Żywotność – 5000-10000 m/h.

Zasilacz bezprzerwowy

 • Przeciążalność (wytrzymująca obciążenie podczas uruchamiania generatora) – 200-300%.
 • Automatyczny czas włączenia – dobre urządzenie do magazynowania energii w domu rozpoczyna proces konwersji po 10 ms w przypadku przerwy w dostawie prądu.
 • Umiejętność pracy przy niskich obciążeniach.
 • Wysokiej jakości urządzenia do magazynowania energii wytwarzają prąd z odchyleniem od wartości przemysłowych nie większym niż 2%.
 • Liczba cykli ładowania-rozładowania – co najmniej 500.

Nowoczesne magazyny energii elektrycznej o dużej pojemności mogą zaopatrywać dom w energię przez 1-2 dni. Po przywróceniu zasilania nie trzeba ich wyłączać, wszystko dzieje się automatycznie.

Domowe urządzenia magazynujące energię elektryczną

Systemy przechowywania dla prywatnego domu są w stanie zapewnić energię przez 24-48 godzin. Wskaźnik ten zależy od kompletności ładowania, liczby odbiorców i pojemności baterii. 

Stosowane są następujące rodzaje akumulatorów:

 • Kwas ołowiowy. Niedrogie, dobrze trzymają ładunek i szybko osiągają pełną pojemność.
 • Litowo-jonowa. Niska waga, niskie samorozładowanie i duża pojemność.

Aby zainstalować akumulator do magazynu energii w pomieszczeniu, lepiej wziąć modele AGM i żelowe. Są hermetycznie zamknięte, dobrze tolerowane przy pełnym rozładowaniu i nie wymagają konserwacji. Produkty z płynnym elektrolitem wydzielają kwaśne opary, które są niebezpieczne dla zdrowia. Mogą być instalowane tylko na zewnątrz. Takie modele szybko się zużywają przy częstych wyładowaniach. Ważne! Urządzenie magazynujące odbiera zebraną energię z paneli słonecznych. Przekształca go na prąd przemienny za pomocą wbudowanego falownika.

Dostępne są magazyny energii o następujących cechach:

 • Moc.
 • Pojemność.
 • Aktualna siła.
 • Napięcie.
 • Czas pracy.
 • Liczba faz.

Urządzenia inwerterowe nie są zależne od warunków środowiskowych, ale mogą być ładowane ze źródeł zewnętrznych, w tym podczas pracy.

Urządzenia magazynujące energię elektryczną do prywatnego domu

Automatyczne zasilacze UPS o idealnie czystym, niezniekształconym kształcie sinusoidy, zapewniają ochronę i ciągłą pracę urządzeń gospodarstwa domowego w warunkach słabego zasilania i częstych przerw w dostawie prądu. Zasilacz bezprzerwowy jest zewnętrznie kompaktowym urządzeniem przenośnym o nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądzie. Łączy najlepsze cechy konwertera napięcia, elektronicznego stabilizatora i wydajnej inteligentnej ładowarki akumulatorów. Zalecany do ciągłego użytkowania w jednofazowych domowych sieciach elektrycznych w połączeniu z bateriami zewnętrznymi.

Duża bateria domowa

Duży akumulator domowy jest wydajnym urządzeniem. Produkt służy do zasilania awaryjnego domów prywatnych, domków letniskowych, biur i innych obiektów, które w każdej chwili można odłączyć od prądu. Może być również montowany w przyczepach kempingowych, kabinach i mobilnych stołówkach. Istnieje wiele powodów, dla których warto zainstalować akumulator w swoim domu. Jeśli masz już panel fotowoltaiczny, prawdopodobnie eksportujesz do 80% tej energii z powrotem do sieci. To jest twoja energia, którą wygenerowałeś za darmo.

Magazynowanie energii elektrycznej – dlaczego warto?

Jaki magazyn energii do domu?
Jaki magazyn energii do domu?

Magazyn energii elektrycznej może służyć jako zapasowe źródło energii w przypadku przerw w zasilaniu głównym. Zabezpieczy urządzenia elektryczne, poprawi jakość energii elektrycznej wchodzącej do domu, niwelując obciążenia szczytowe. Ekonomiczna korzyści z magazynu energii wynika z możliwości wykorzystania w połączeniu z instalacja fotowoltaiczną. Daje to pełną autonomię domowi i znaczne oszczędności przy płaceniu rachunków na prąd. A brak hałasu, emisji dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery sprawi, że dom będzie naprawdę przyjazny dla środowiska i komfortowy nawet w przypadku długich przerw w zasilaniu sieciowym. Ponieważ ceny prądu wciąż rosną, można chronić się, mając dostęp do darmowej lub pozaszczytowej energii.

degress12

Related Posts

Jak działa system radarowy?

Jak działa system radarowy?

Renowacja okien drewnianych

Renowacja okien drewnianych

Izolacja dachu pianką

Izolacja dachu pianką

Klimatyzatory

Klimatyzatory