Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?

Co to jest hybrydowy lakier do paznokci? Lakier hybrydowy to polimerowa odmiana lakieru do paznokci.  Charakteryzuje się dość wysokim poziomem intensywności barw i trwałości. Z reguły jest bardzo dobrze napigmentowany. Nie posiada w składzie rozpuszczalników, a jego utwardzanie polega na zmianie jego konsystencji z płynnej w stałą za pomocą światła UV lub LED. Lakiery hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością.

Hybryda to rodzaj manicure, który zazwyczaj wykonuje się co dwa lub trzy tygodnie, co niezaprzeczalnie jest jego zaletą. W odróżnieniu do klasycznego manicure, stylizacji hybrydowych nie trzeba tak często zmywać i nakładać ponownie, ponieważ jest ona bardzo trwała. Stosowanie lakierów hybrydowych zapewnia paznokcie bez smug, odprysków, oraz nie musimy długo czekać aż wyschnie, ponieważ jego suszenie w lampie LED lub UV trwa tylko kilka sekund, góra minut w zależności od mocy lampy, a po zakończeniu stylizacji możemy bez obawy wykonywać codzienne czynności, nawet chociażby mycie naczyń. Robienie stylizacji paznokci za pomocą lakierów hybrydowych idealnie sprawdzi się u osób zabieganych ponieważ utrzymuje się bardzo długo i świetnie wygląda. Manicure hybrydowy można wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak również w domu. Stworzenie stylizacji wymaga podstawowych umiejętności manualnych, a sama aplikacja produktu jest stosunkowo prosta. W manicure hybrydowym, prócz prostych stylizacji jednokolorowych, możliwe jest tworzenie skomplikowanych zdobień. Wyróżnia się szereg technik zdobniczych, a wiele z nich stanowi przedmiot mistrzostw zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim oraz światowym.

Lakier hybrydowy do paznokci – w jaki sposób wykonać manicure?

Przed wykonaniem stylizacji używając lakierów hybrydowych należy odpowiednio przygotować do tego płytkę paznokcia. Wypiłować ją do odpowiedniego kształtu, usunąć lub odepchnąć nachodzące na paznokieć skórki. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia za pomocą bloczku polerskiego, oraz odtłuścić płytkę cleanerem. Kolejnym etapem wykonania hybrydowego manicure jest nałożenie warstw produktów, kolejno: bazy, dwie lub trzy warstwy lakieru hybrydowego (w zależności od poziomu krycia danego koloru) oraz top. Oczywiście każdą z warstw należy utwardzić w lampie LED lub UV. Na koniec skończoną stylizację należy przemyć cleanerem i gotowe!

Lakier hybrydowy do paznokci – co zawiera w składzie?

Bardzo ważna w lakierze hybrydowym jest konsystencja- nie powinna być ani zbyt gęsta, ani zbyt rzadka. Dzięki temu lakier równomiernie będzie rozkładała się na płytce, bez obecności smug czy zacieków i nałożymy lakier dokładnie praz bez zalewania skórek. Ważny jest również skład takiego lakieru hybrydowego, i zależy on w dużej mierze od producenta. Na rynku znaleźć możemy także lakiery 3w1, czyli takie, które nie wymagają nakładania bazy oraz topu, aplikujemy tylko dwie warstwy produktu. Aplikacja jest komfortowa ze względu na kremową konsystencję. 

Lakier hybrydowy – jak usunąć stylizację wykonaną produktami hybrydowymi?

Zapewne zadajemy sobie pytanie – jak zdjąć tak trwałą stylizację wykonaną lakierami hybrydowymi? Otóż sam sposób ściągania nie jest wcale specjalnie skomplikowany. Na samym początku należy spiłować bloczkiem polerskim wierzchnią warstwę topu, dzięki czemu hybrydowa stylizacja będzie mogła dobrze nasiąknąć później preparatem. Następnie owiniemy paznokcie specjalnie przeznaczoną do zdejmowania takich stylizacji folią nasączoną obficie acetonem lub produktem zawierającym aceton. Z takim okładem powinniśmy wytrzymać jakiś czas, nic nas nie powinno szczypać ani boleć. Kolejnym krokiem do zdjęcia manicure hybrydowego jest pozbycie się z palców wcześniej wspomnianej folii oraz delikatne zdejmowanie produktu z paznokci, najlepiej wykorzystać do tego drewniany patyczek. Po tak wykonanym usunięciu manicure hybrydowego należy zadbać oraz wypielęgnować płytkę paznokcia, oraz nałożyć na skórki oliwkę, której celem jest ich nawilżenie. 

Lakiery hybrydowe – przeciwwskazania do wykonania stylizacji produktami hybrydowymi

Co to jest hybrydowy lakier do paznokci?Czasami po wykonaniu stylizacji na paznokciach lakierami hybrydowymi mogą występować pewne komplikacje, choroby paznokci lub dłoni. Zazwyczaj stoi za tym nieumiejętnie wykonana stylizacja lub nieprzestrzeganie zasad obowiązujących przy wykonywaniu wcześniej wspomnianego manicure hybrydowego. Może to również prowadzić do zakażeń lub infekcji. Koniecznie wystrzegać się paznokci robionych metodą hybrydową powinny osoby, które są alergikami oraz są uczulone na którykolwiek ze składników używanych do stylizacji lakierów hybrydowych. Chorzy na drożdżycę lub grzybicę również nie powinni stosować produktów hybrydowych. Osoby posiadające kurzajki lub brodawki w okolicach paznokci również powinny skonsultować z kosmetyczką bądź lekarzem możliwość poddania się procesowi tego manicure. Osoby mające stany zapalne, infekcje lub zakażenie bakteryjne powinny zastanowić się nad przełożeniem planowanego wykonania stylizacji lub jego odwołaniem. 

degress12

Related Posts

Jak czyścić dywany i dywaniki?

Jak czyścić dywany i dywaniki?

Odciski, modzele, nagniotki – dlaczego powstają na stopach?

Odciski, modzele, nagniotki – dlaczego powstają na stopach?

Jak zadbać o paznokcie

Jak zadbać o paznokcie

Jak wyjść z uzależnienia od narkotyków

Jak wyjść z uzależnienia od narkotyków