Jak zadbać o paznokcie

Jak zadbać o paznokcie

Jak zadbać o paznokcie – każda kobieta marzy o zadbanych paznokciach, które będą pięknie się prezentować. Niestety, w rzeczywistości wiele z nas boryka się z problemem kruchych, łamliwych paznokci, o które bardzo ciężko dbać. Oto kilka sposobów na to, by paznokcie stały się piękniejsze w kilka tygodni.

Odpowiednia dieta

Jak zadbać o paznokcie
Jak zadbać o paznokcie

Nadmierny stres i błędy żywieniowe w pierwszej kolejności widoczne są na naszej skórze, w drugiej natomiast – na paznokciach. Kruche i łamliwe paznokcie, niejednokrotnie z nieestetycznie wyglądającymi zarysowaniami to zmora kobiet prowadzących niewłaściwy tryb życia. Zacznijmy więc przede wszystkim od zmiany nawyków żywieniowych. W naszej diecie powinny pojawić się warzywa i owoce, a także produkty zawierające spore ilości cynku. Marchewka, buraki, pietruszka, tłuste ryby, pestki słonecznika, orzechy – to właśnie produkty, które lubią nasze paznokcie. W jaki sposób zdenerwowanie i stres mogą wpływać na wygląd paznokci? Otóż w bardzo dużym stopniu, bowiem bardzo często w stresujących sytuacjach zaczynamy je obgryzać. Co więcej, miewamy problemy ze stukaniem paznokciami w twarde powierzchnie, na przykład w blat stołu. To zaś sprawia, że te stają się kruche i zaczynają się łamać.

Polecamy :

 

Regularna pielęgnacja

Wielu kobietom wydaje się, że pielęgnacji wymaga wyłącznie nasza skóra, tymczasem nic bardziej mylnego – potrzebują jej również paznokcie! Wprowadźmy więc codzienne rytuały, które nie zajmują wiele czasu, natomiast pozytywnie wpływają na kondycję paznokci. Bardzo ważny jest peeling dłoni, a następnie zaaplikowanie na nie kremu nawilżającego. Powinniśmy regularnie opiłowywać paznokcie pilnikiem papierowym lub szklanym – nie metalowym. Nigdy nie piłujemy na mokro ani w dwie strony – zawsze na sucho i w jednym kierunku. Stosujmy odżywki do paznokci oraz preparaty zmiękczające skórki. Co ważne, nie każda odżywka będzie nam służyła – po niektórych paznokcie stają się jeszcze bardziej kruche i łamliwe. Zazwyczaj dobór odpowiedniego preparatu odbywa się na zasadzie prób i błędów, dlatego musimy przetestować kilka odżywek, aby znaleźć dla siebie idealną. Jeśli nie dysponujemy specjalistyczną oliwką do skórek, możemy zaaplikować na nie oliwę z oliwek, która zmiękczy i odżywi skórki. Pamiętajmy, aby nigdy nie sprzątać w domu bez rękawiczek ochronnych. Mycie naczyń, mycie okien, froterowanie podłóg źle odbijają się na kondycji naszych paznokci, zwłaszcza że mają one kontakt z różnego typu chemikaliami. Z drugiej strony, talk zawarty w rękawiczkach może wysuszać dłonie i paznokcie, dlatego po zakończeniu pracy należy je odpowiednio nawilżyć.

Manicure – tak czy nie?

Manicure, polegający na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu czy pozbyciu się skórek powinnyśmy przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu. Pozostaje jednak pytanie, czy manicure hybrydowy bądź żelowy wpływa w jakimś stopniu na kondycję paznokci? Otóż wiele zależy od tego, kto go wykonuje. Niektórym kobietom hybryda czy żel na paznokciach pomagają w dbaniu o nie. Nie obgryzają paznokci, nie muszą też dbać o nie regularnie, zwłaszcza jeśli nie dysponują odpowiednią ilością czasu. Z drugiej strony, wiele mówi się o tym, że manicure tego rodzaju niszczy paznokcie. Faktem jest, iż nieodpowiednio wykonany, może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Bardzo istotny jest nie tylko sam proces nakładania lakieru czy żelu, lecz również jego zdejmowania. Niedoświadczone kosmetyczki często przepiłowują płytkę, co sprawia, że ulega ona uszkodzeniu. Ponadto, nieumiejętnie zdejmują hybrydę bądź żel, co także uszkadza paznokcie. Korzystajmy więc wyłącznie z usług salonów kosmetycznych, które zatrudniają profesjonalistów. Do robienia manicure nie trzeba mieć ukończonych studiów, lecz bardzo wartościowe są kursy tematyczne. Ważne, aby osoba wykonująca manicure, miała też odpowiednie doświadczenie zawodowe. Tymczasem samodzielne wykonywanie manicure w domowym zaciszu również może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które są zdobywają na ten temat wiedzę we własnym zakresie, nie odbywając kursów czy szkoleń.

 

To szkodzi paznokciom!

Nasz codzienne nawyki mogą w istotny sposób szkodzić paznokciom, dlatego warto się ich pozbyć. Mowa tutaj oczywiście o obgryzaniu skórek czy stukaniu paznokciami w blat stołu. Wiele z nas gotuje bez użycia rękawiczek, przez co łatwo uszkodzić paznokieć, na przykład podczas krojenia. Ponadto, kobiety często korzystają z paznokci do otwierania kopert czy przerywania taśmy na paczkach, co może uszkodzić płytkę. Wreszcie nieodpowiednio wykonany manicure (na przykład stosowanie niezdezynfekowanych narzędzi) może być powodem, dla którego nasze paznokcie nie wyglądają tak, jak powinny. Pamiętajmy, aby aplikując na nie lakier, upewnić się co do jego ważności. Nie stosujmy kosmetyków mało znanych producentów – dobrze jest sięgać po te ze średniej półki, gdyż często dodatkowo zawierają składniki odżywiające paznokcie. Dbanie o płytkę nie jest trudne i na ogół nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, jednak warto zmienić kilka nawyków, aby cieszyć się pięknymi, zdrowymi paznokciami. 

degress12

Related Posts

Co powinni jeść seniorzy

Co powinni jeść seniorzy

Czy warto wynająć profesjonalną firmę do przeprowadzki biura?

Czy warto wynająć profesjonalną firmę do przeprowadzki biura?

OCP przewoźnika

OCP przewoźnika

Jak czyścić dywany i dywaniki?

Jak czyścić dywany i dywaniki?