Chemia budowlana – technologie produkcji rozwijają się dynamicznie każdego dnia, a dziś pod nazwą chemia budowlana dostępny jest ogromny zestaw różnorodnych towarów. Z reguły są to pokrewne materiały zaprojektowane w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu prac remontowych i budowy. Zastosowanie tych substancji pomaga poprawić właściwości użytkowe i właściwości głównych materiałów budowlanych, a także wydłużyć ich żywotność.
Co składa się na chemię budowlaną?
Kupując produkt chemii budowlanej, musisz znać jego parametry techniczne i właściwości. Tak więc podział na grupy pomoże zrozumieć asortyment przypisany do tej dużej kategorii.
Grupy towarów typu chemia budowlana:
- Mieszanki suche – do tej grupy towarów zaliczamy takie produkty jak szpachle i tynki, mieszanki podłogowe, murarskie i montażowe.
- Farby i lakiery – farby na różnej bazie, emalie, lakiery, a także rozpuszczalniki i podkłady.
- Mieszanki naprawcze – są to takie substancje jak cement, żywice itp.
- Kleje – substancje służące do mocowania różnych materiałów wykończeniowych.
- Uszczelniacze – substancje polimerowe, niezawodnie eliminują pęknięcia i puste przestrzenie, są również stosowane do tworzenia warstwy hydroizolacyjnej.
- Plastyfikatory to specjalistyczne składniki, które wchodzą w skład zapraw. Ułatwiają proces pracy z roztworami i nadają im dodatkowe cechy, takie jak elastyczność i sprężystość, odporność na wilgoć i ekstremalne temperatury.
Nie sposób nie zauważyć, że produkty chemii budowlanej, w taki czy inny sposób, biorą udział we wszystkich procesach budowlanych. Zastosowanie tych produktów daje szereg niezaprzeczalnych zalet.
Korzyści ze stosowania chemii budowlanej
- Poprawa właściwości podstawowych materiałów.
- Znaczna oszczędność czasu podczas pracy.
- Poprawa jakości efektu końcowego.
- Zmniejszenie zużycia podstawowych materiałów.
Jak widać, decyzja o zakupie chemii budowlanej zawsze będzie słuszna, a koszt jej nabycia zwróci się z nawiązką przy doskonałym efekcie końcowym prac.
Chemia budowlana – gotowa szpachlówka zapewniająca idealnie gładką powierzchnię
Gotowe szpachlówki służą do wysokiej jakości wyrównywania i przygotowania ścian lub sufitów do robienia ozdobnych wykończeń. Zwłaszcza jeśli powierzchnia ma być malowana lub ma być przyklejona cienka tapeta, powierzchnia musi być nieskazitelna. W przeciwieństwie do suchych mieszanek szpachlowych, masy mieszane fabrycznie nie wymagają dodatkowego mieszania mieszadłami budowlanymi czy nasadkami wiertarskimi, nie wymagają dodawania wody, co przyspiesza proces ich stosowania.
Zastosowanie chemii budowlanej w postaci gotowej masy szpachlowej znacznie uprości proces szpachlowania, szczególnie dla początkujących w tej branży i tych, którzy wykonują remont własnymi rękami. W procesie produkcji takich mas zachowane są wszystkie niezbędne proporcje, dzięki czemu mieszanka jest zbilansowana i ma prawidłową konsystencję.
Wśród innych zalet masy szpachlowej wyróżnia się:
- Lekkie szlifowanie.
- Łatwa aplikacja i mniej odpadów dzięki zrównoważonej konsystencji.
- Proste wygładzenie.
- Lepsza przyczepność na powierzchni.
- Szersza gama zastosowań.
- Odporna na pękanie i elastyczna.
- Do łączenia płyt g-k bez taśmy.
- Lepsze wykończenie przy mniejszym wysiłku fizycznym Itp.
Gotowe masy szpachlowe pakowane są w plastikowe pojemniki o różnej objętości. W zależności od zakresu prac dobiera się mniejsze lub większe opakowanie tak, aby nie pozostało zbyt wiele resztek, ponieważ po otwarciu mieszanina nie może być długo przechowywana. Zakres mieszanek szpachlowych jest bardzo szeroki.
Oprócz nałożenia warstwy startowej, wykończeniowej lub dekoracyjnej na ściany i sufity może obejmować:
- Klejenie taśm łączących i siatek wzmacniających.
- Obróbka narożników metalowych i plastikowych.
- Laminowanie i teksturowanie.
- Uszczelnianie pęknięć w murze, tynku itp.
Każdy producent określa zakres zastosowania swojego produktu chemii budowlanej, ale z reguły jest on znacznie szerszy w gotowych szpachlówkach niż w suchych mieszankach. W zależności od potrzeb można kupić gotowe masy szpachlowe do prac wewnętrznych i uniwersalne, zwykle do tworzenia gładkiej powierzchni lub strukturyzowane do wykańczania warstw dekoracyjnych. Ich zastosowanie znacznie ułatwi pracę na powierzchniach szpachlowanych, ponieważ mieszanki wymagają minimalnego mieszania i są gotowe do wykorzystania. Szukasz wysokiej jakości chemii budowlanej do prostego i łatwego tworzenia gładkiej powierzchni? Kup gotową masę szpachlową.
Chemia budowlana – farby do prac zewnętrznych i wewnętrznych
Farba to materiał szeroko stosowany w pracach renowacyjnych, który pozwala odmienić każdą przestrzeń i nadać drugie życie nawet najstarszej rzeczy. Farba należy do grupy produktów chemii budowlanej i jest świetną alternatywą dla tapet, jest szeroko stosowana do dekoracji ścian.
W zależności od zakresu zastosowania farby dzielone są na następujące grupy: farby do prac zewnętrznych, farby do prac wewnętrznych oraz farby uniwersalne:
- Farby zewnętrzne przeznaczone są do malowania powierzchni, które są stale narażone na działanie środowiska. Są odporne na niespodzianki pogodowe, doskonale chronią malowaną powierzchnię, a także mają bogatą kolorystykę.
- Farby wewnętrzne służą do malowania powierzchni wewnętrznych: ścian, sufitów, okien, elementów wnętrz itp. Charakterystyczną cechą takich farb jest to, że szybko schną, są całkowicie nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu i nie mają silnego zapachu.
- Farby uniwersalne można stosować na dowolne powierzchnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Najczęściej są stosunkowo odporne na środowisko zewnętrzne i są nietoksyczne.
Sklep z chemią budowlaną https://www.ginfo.pl/chemia-budowlana/ oferuje ogromny wybór farb, które spełniają różnorodne wymagania, na przykład: bezwonne, hipoalergiczne, odporne na mycie i zużycie itp.