Bajeczna wyspa

Bajeczna wyspa

Wakacje na Sardynii to marzenie wielu. Wiele osób przestaje patrzeć w dół, gdy myślą o Włoszech. Nie można jednak zapomnieć, że Sardynia leży dalej na Morzu Śródziemnym. Bajeczna wyspa, piękna jak Włochy. Wakacje w tym miejscu to dobry pomysł. Jednak w ich zaplanowanie trzeba naprawdę włożyć dużo wysiłku. Ile należy wiedzieć o tym miejscu, aby zaplanować rajskie wakacje w klimacie śródziemnomorskim?

Szczęśliwa wyspa

Oczywiście Sardynia jest najlepsza, jeśli chodzi o długowieczność. Można tam łatwo spotkać dużą liczbę osób powyżej 100 roku życia! jak to możliwe? “Winy” to… szczęście. Tak, ponieważ to na tej wyspie znajdziesz wielu szczęśliwych ludzi, którzy żyją długo i szlachetnie.

Być może winowajcą jest też… łaska bogów. Według krążących tu legend kształt wyspy pochodzi od odcisków stóp samego twórcy. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Chodźmy więc do miejsca, które zwykle uważane jest za raj na ziemi. Jedno jest pewne – każdy przegapi wakacje na Sardynii. Tak bardzo, że wszyscy chcą tu wrócić jak najszybciej.

Sielankowy klimat

Jeśli chodzi o klimat to nikogo nie zawiedzie. Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku. Nie bez powodu ten region Włoch należy do najcieplejszych. Przyjemny klimat jest dodatkową zachętą do odwiedzenia tego idyllicznego miejsca, a czas płynie według jego zasad. Odwiedzając Sardynię łatwo zauważyć, że to zupełnie inne miejsce.

Czas płynie tu spokojnie. Nie ma czegoś takiego jak „wyścig szczurów”. Co więcej, nie ma tu nawet szans na wyjechanie na ulice. A wszystko dlatego, że ulice są naprawdę małe.
W tym celu należy zwrócić uwagę na zwierzęta, które często można spotkać na ulicach Sardynii. Zwłaszcza jeśli chodzi o owce. Obserwatorzy uważają, że tych zwierząt jest tu znacznie więcej niż ludzi. Musi być coś. Nie są to jednak jedyne zwierzęta, które można obserwować na ulicach iw wielu innych miejscach.

Odpocząć na plaży

Bajeczna wyspa
Bajeczna wyspa

Cóż, jeśli ktoś był na Sardynii, to na relaks na plaży. Tutaj słońce nie będzie problemem. Jak 1800 kilometrów pięknych plaż. dużo? Oczywiście, że tak. Będzie dużo miejsca dla każdego, kto chce. Niezależnie od tego, czy jest to duża plaża, czy mała plaża, nie brakuje sekretnych zakątków. Uwaga! Jeśli ktoś lubi odkrywać tajemnicze zakątki, Sardynia obfituje w miejsca skaliste, do których można dostać się tylko z wody.

Znajdują się tu również słynne plaże, które za każdym razem cieszą się popularnością. Do takiego miejsca z pewnością należy La Pelosa. Przez wielu uważana jest za najpiękniejszą plażę na wyspie, konkurującą z innymi znanymi miejscami na świecie.

Cala Luna jest idealna dla tych, którzy lubią leżeć na plaży i podziwiać widoki. Skalne jaskinie, łagodne zejście na plażę, krystalicznie czysta woda – bajka, do której można szybko wejść.

Spiaggia Piscinas to miejsce, w którym można znaleźć bardzo charakterystyczne wydmy. Nie jest to jednak jedyne miejsce, jeśli chodzi o plaże Sardynii. Tak naprawdę każda plaża to wyjątkowe miejsce, w którym można odpocząć.

Atrakcje turystyczne

Nie można jednak zapomnieć, że wyspa ma również wiele wspaniałych atrakcji. Teraz, gdy ktoś pojawił się w tym ziemskim raju, powinien poznać niezwykłe zabytki, których widoki są szokujące, imponujące i budzące podziw.

Na liście zabytków, których nie można przegapić, znajduje się średniowieczne Castelsardo. Idealny dla osób, które chcą przenieść się ze zgiełku wielkiego miasta do urokliwych uliczek, gdzie bez pośpiechu można napić się kawy. Ruiny zamków, katedr i kościołów to prawdziwa pokusa dla wszystkich odwiedzających. Podobnie jak sklepy, stragany, na których można kupić lokalne produkty – nie tylko jedzenie.

Istnieje duża szansa, że ​​osoby, które wybiorą się na Sardynię, trafią do miasteczka na Szmaragdowym Wybrzeżu. Nie brakuje tu pięknych plaż. To także prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią mieć pod ręką winnicę. Lokalne napoje alkoholowe są w stanie zadowolić wielu ludzi. Wszystkie miasta są blisko siebie, dlatego warto wybrać jedno z nich na swoją bazę.

Między Sardynią a Korsyką znajduje się ponad 60 mniejszych wysp. To świetna okazja, by popłynąć między nimi. Być może nie będziesz miał szansy zobaczyć całej La Maddalena, ale przynajmniej niektórych – na pewno.
Na Sardynii jest wiele innych wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć. w miejscu, do którego naprawdę chcesz się udać.

degress12

Related Posts

Sardynia last minute

Sardynia last minute

Jaki powinien być przewodnik turystyczny, żeby świadczyć usługę najwyższej jakości?

Jaki powinien być przewodnik turystyczny, żeby świadczyć usługę najwyższej jakości?

Wczasy za granicą

Wczasy za granicą