Zęby implanty – ile kosztują?

Zęby implanty – ile kosztują?

Zęby implanty – ile kosztują? Nie trzeba być specjalistą z zakresu stomatologii, aby móc stwierdzić, że implantologia to na dzień dzisiejszy jedna z najpopularniejszych metod, która umożliwia skutecznie uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są niezwykle praktyczne, bowiem eliminują dyskomfort, jednocześnie wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością. Co to jest implant zębowy? Jak wygląda proces przygotowania do zabiegu chirurgicznego? Od czego zależna jest końcowa cena implantów zębowych? Ile mogą kosztować implanty? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników

Co to jest implant zębowy?

Ile kosztują implanty całej szczęki?Z pewnością wiele osób zastanawia się, czym tak właściwie jest ten implant zębowy i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest problematyczna. Przede wszystkim implant to niewielka śruba wykonana z tytanu, którą wszczepia się w kość – ma ona za zadanie zastąpić korzeń naszego zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Oczywiście odcień każdorazowo można dopasować w taki sposób, aby był podobny lub niemalże identyczny, jak w przypadku naturalnego uzębienie. Warto wspomnieć o ogromnej zalecie tego rozwiązanie. Okazuje się, że uczucie posiadania takiego uzębienia nie różni się właściwie niczym od naturalnych zębów. Oznacza to, że możemy czuć się pewniej. Co prawda procedury związanie z implantologią nie należą do tych najtańszych, jednakże rozwiązanie to jest szeroko dostępne. Niekiedy warto zainwestować część gotówki, aby móc cieszyć się z odczuwania komfortu.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu chirurgicznego?

Skoro wiemy już, czym dokładnie są implanty, warto teraz dowiedzieć się nieco więcej na temat przygotowania do danego zabiegu. Pierwszym krokiem jest wywiad, a także ocena stanu pacjenta. Przede wszystkim cała procedura może zostać wykonana jednofazowo, czyli wszczep i korona podczas jednej wizyty, jak i dwufazowo. Każdorazowo zabieg poprzedzany jest odpowiednią konsultacją ze specjalistą. Jest on w stanie wówczas ocenić nasz ogólny stan zdrowia. Weźmie pod uwagę ewentualne nałogi, a także choroby (te aktualne i przebyte). Dodatkowo implantolog zapyta się o przyjmowane leki. Przykładowo nowotwór, cukrzyca, ciąża, paradontoza, osteoporoza czy też palenie tytoniu powodują, że zabieg nie będzie możliwy. Następnie lekarz przechodzi do badań szczegółowych. Poszczególne choroby związane z jamą ustną musza być wyleczone. Dodatkowo ważna jest odpowiednia grubość, a także prawidłowy kolor tkanki miękkiej. Ważna jest również kwestia kości szczęki- musi charakteryzować się odpowiednią jakością. Aby móc to ocenić, nie obędzie się bez diagnostyki radiologicznej. W ostatnim etapie przedstawiane są warianty leczenia, a także ustalany jest harmonogram. Cała procedura najczęściej składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to zabieg chirurgiczny, a drugi to zabieg protetyczny. Podczas tego bezpiecznego zabiegu dochodzi do wszczepienia implantu do kości szczęki. Całość trwa około trzy godziny- wykorzystuje się możliwości miejscowego znieczulenia. Po zabiegu mamy do czynienia z osteointegracją. Jest to proces, który polega na tym, że żywa tkanka zrasta się z tytanem. Trwa to niekiedy około pół roku. Etap protetyczny polega na wykonaniu korony, która musi być niemalże identyczna, jak pozostałe zęby. Tego typu proces trwa od tygodnia do nawet 3 tygodni.

Poznaj koniecznie:

Od czego zależna jest końcowa cena implantów zębowych?

ceny-implantów-SzczecinPrzeglądając cenniki poszczególnych klinik, z pewnością moglibyśmy spotkać się z cenami, które podane są w pewnych widełkach. Dlatego też określenie jednej, stałej ceny jest nieco problematyczne. Okazuje się, że na to zjawisko ma wpływ wiele czynników. Przykładowo znaczenie ma producent implantu, metoda wszczepienia, materiał wykonania korony. Dodatkowo niekiedy doliczana jest konieczność przeprowadzania dodatkowych badań, ewentualnie zabiegów, które mają miejsce przed implantacją. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę mniej oczywiste aspekty, czyli te, które związane są z prowadzeniem gabinetu stomatologicznego. Przykładowo na cenę może mieć wpływ lokalizacja danej placówki. Różna może być też marża, która będzie wyższa, jeśli doświadczenie lekarza będzie nieco większe.

Ile mogą kosztować implanty?

Wiemy już naprawdę dużo na temat implantów zębowych. Warto teraz zainteresować się tym, co dla wielu jest najciekawsze, czyli koszt tego typu usługi. W pierwszej kolejności powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że ceny w poszczególnych gabinetach mogą być nieco zróżnicowane i są zależne od zmiennych, które wymieniliśmy w poprzednim akapicie. Kiedy zwrócimy uwagę na cenniki, wówczas dowiemy się, że pojedyncza i tytanowa śruba to koszt oscylujący w granicach od 1800 zł do 4000 zł. Jeśli chodzi o korony protetyczne, to musimy doliczyć kolejne 600 zł. Jeśli jednak zdecydujemy się na pełnoceramiczną koronę, wówczas musimy się liczyć z kosztem około 1300 zł.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl

degress

Related Posts

Co powinni jeść seniorzy

Co powinni jeść seniorzy

Odciski, modzele, nagniotki – dlaczego powstają na stopach?

Odciski, modzele, nagniotki – dlaczego powstają na stopach?

Dlaczego miód się krystalizuje

Dlaczego miód się krystalizuje

Jak zadbać o paznokcie

Jak zadbać o paznokcie