Warto inwestować w rynek pierwotny

Warto inwestować w rynek pierwotny

Warto inwestować w rynek pierwotny – inwestorzy prywatni i biznesowi dostrzegają liczne zalety nowych mieszkań. Wśród największych korzyści wymieniane jest wykończenie nieruchomości wedle własnego uznania, nowoczesny układ pomieszczeń, a także opłacalność inwestycji. Rynek pierwotny to innowacyjna infrastruktura, dzięki której mieszkanie nawet po latach uda się sprzedać bez problemu. I to za bardzo dobrą cenę. Nie dziwi zatem popularność, jaką wciąż cieszą się nowe mieszkania i inne duże miasta to ośrodki, gdzie deweloperzy są najbardziej aktywni. Nieruchomości z rynku pierwotnego spotyka się także w o wiele mniejszych miejscowościach.

Mieszkanie? Tylko z rynku pierwotnego

Takiego zdania jest wielu inwestorów. Przekonuje ich możliwość zamieszkania w nowym, wcześniej nieużytkowanym lokalu. Zamiast wydawać pieniądze na odświeżanie starych ścian oraz usuwanie zniszczonych podłóg, sprawnie wykańczają wnętrza. Deweloper przygotowuje powierzchnie do malowania czy położenia paneli, co znacznie ogranicza czas przygotowania nieruchomości do zamieszkania. Nowe mieszkania oferuje także wynajmującym. Wiele osób kupuje lokal z przeznaczeniem na wynajem. Doceniają rynek pierwotny za wysoki standard oraz możliwość szybkiego wykończenia. Dzięki temu najemców można zacząć szukać szybciej, a za udostępnienie nowego mieszkania otrzymuje się lepszą ceną. Pod tym kątem nowe nieruchomości wydają się być lepszą inwestycją niż mieszkania z drugiej ręki. Poza tym lokal w nowo wybudowanym obiekcie to solidne zabezpieczenie finansowe dla właściciela. W razie potrzeby może on sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt hipoteczny. Rynek nieruchomości odnotowuje co prawda wahania cen, ale w dłuższej perspektywie czasu wartość lokali rośnie. Zwłaszcza tych z nowoczesnym układem pomieszczeń oraz zlokalizowanych na nowych osiedlach z innowacyjną infrastrukturą.

Rynek pierwotny daje więcej możliwości

Decydującym się na nowe mieszkania, a konkretnie działający w stolicy deweloperzy, ma sporo do zaproponowania. Miasto rozbudowuje się i poszerza swoje granice. Powstają nowe osiedla, wypełnione innowacyjną infrastrukturą. To nie tylko nowe bloki, ale także place zabaw, parkingi czy centra handlowo-usługowe. Mieszkańcy mają do dyspozycji szerokie klatki schodowe, przestronne windy oraz jasne wnętrza z dużymi oknami. Ponadto korzystając z oferty deweloperskiej, zyskuje się większe możliwości dopasowania piętra czy wielkości mieszkania do swoich potrzeb. Na rynku wtórnym nie ma tak szerokiego wyboru, lista lokali na sprzedaż jest bowiem ograniczona w wybranej lokalizacji. Tymczasem nowe osiedla powstają w różnych częściach miasta, więc stosunkowo łatwo dopasować je do indywidualnych oczekiwań. Tym samym ułatwiając sobie codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Natomiast w weekendy korzysta się z nowoczesnych obiektów rekreacyjnych, na które rynek pierwotny także kładzie ogromny nacisk. Posiadający nowe mieszkania nie muszą wyjeżdżać poza miasto. Najczęściej park, skwer, a nawet zbiornik wodny mają w pobliżu domu. Daje to dodatkowe możliwości dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Zobacz również:

Inwestorzy cenią nowe mieszkania

Rynek pierwotny od lat cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem inwestorów niż mieszkania z drugiej ręki. Kupujący przede wszystkim cenią sobie świeży charakter takiej nieruchomości, na który składa się kilka czynników. Ogromną zaletą jest oczywiście możliwość urządzenia wnętrz od podstaw, zgodnie z własnymi potrzebami czy oczekiwaniami. Nabywając nowe mieszkanie, nie trzeba obawiać się remontowania starych powierzchni. Inwestor nie zaprząta sobie głowy różnego rodzaju niespodziankami, jakie w starszym budownictwie nie należą do rzadkości. Niezabudowane rury czy małe wnęki okienne nie są zatem problemem. Wszystko jest nowe, a co za tym idzie wykonane z solidniejszych i bardziej ekologicznych materiałów. Z perspektywy kupujących nowe mieszkania nie musi wydawać się bardzo drogim miastem. Mieszkając w ocieplonym budynku oszczędza się na ogrzewaniu. Deweloperzy stawiają też na duże okna i nowoczesne pakiety szybowe. Dzięki nim wnętrza uda się nawet dodatkowo dogrzać zimą. A to przekłada się na jeszcze niższe rachunki. Poza tym wielu inwestorów wydaje się wychodzić z założenia, że jeżeli już zaciągają kredyt, to chcą przeznaczyć pieniądze na nieruchomość najwyższej jakości. Lokal przyjemny do mieszkania, którego wartość w najbliższych latach będzie tylko rosła.

Inwestorzy nie mają raczej dylematu stare czy nowe mieszkania oferuje im co prawda różne możliwości, ale kupujący zdecydowanie preferują rynek pierwotny. Ma on im mnóstwo do zaoferowania, począwszy od funkcjonalnego układu pomieszczeń, aż po rozbudowaną infrastrukturę dodatkową. Nowoczesne osiedla są przyjazne ludziom w różnym wieku. Chętnie wybierają je rodziny z dziećmi i osoby starsze. Odnajdują się tam również studenci, wielu z nich wynajmuje nowe mieszkania. Rodzice niektórych decydują się nawet na zakup własnej nieruchomości, widząc w niej rozsądną inwestycję na lata. 

degress

Related Posts

Frankowicze, kto winny?

Frankowicze, kto winny?